reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 listopada 2008

Chiński TCL zawiesza inwestycje

TMCnet poinformował, iż chiński koncern TCL, właściciel fabryki telewizorów w Żyrardowie, zawiesza projekt budowy nowej fabryki kostkarek i lodówek.
Chiński koncern specjalizuje się w wytwarzaniu dóbr do użytku domowego (AGD, TV) oraz telefonów komórkowych. Jak poinformował portal TMCnet, koncern dotkliwie odczuł spadek sprzedaży w segmencie telefonów komórkowych, w efekcie czego dokonał znaczących zmian w składzie najwyższego kierownictwa firmy. Ponadto, aprecjacja chińskiej waluty i generalne pogorszenie się warunków rynkowych spowodowały, iż znacznie ucierpiał segment AGD. W odpowiedzi na te niekorzystne zmiany, TCL Group podjęła decyzję o zawieszeniu planów budowy nowej fabryki AGD, zakończyła również trwającą trzy lata współpracę z Toshiba.

Jak wskazuje raport kataralny firmy, segment TV, w skład którego wchodzi również fabryka w Żyrardowie, jest najlepiej rozwijającą się sferą aktywności firmy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 16 2017 14:56 V8.8.6-1