reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 listopada 2008

IAC Group zamknie fabrykę w Polsce

PAP poinformował, iż międzynarodowy koncern International Automotive Components Group (IAC) zlikwiduje dwie swoje fabryki, jedną w polskim Teresinie, a drugą w Szwecji. W Polsce pracę straci 250 osób.
Koncern poinformował, że powodem takich działań jest osłabienie rynku motoryzacyjnego związane z kryzysem. IAC Group swoją produkcję przeniesie do pozostałych szwedzkich zakładów. Likwidacja obu fabryk ma odbywać się stopniowo w ciągu przyszłego roku. Koncern zapowiada zwolnienie 240 osób z likwidowanej fabryki w Teresinie oraz 250 pracowników szwedzkich zakładów w Tidaholm. Dodatkowo w różnych innych jednostkach koncernu ma być zlikwidowanych 60 stanowisk kierowniczych.

Produkcja z Polski oraz ze szwedzkiej fabryki w Tidaholm będzie kontynuowana, w mniejszej skali, w trzech istniejących w Szwecji zakładach. W celu obniżenia kosztów fabryki te mają być połączone.

Podano, że w porównaniu do 2007 r., w tym roku oraz - na co wskazują prognozy - również w 2009 r. trzeba się liczyć z 40-proc. spadkiem zapotrzebowania na podzespoły samochodowe. Koncern specjalizuje się w wytwarzaniu plastikowych elementów samochodów, a także w produkcji wykładzin wewnętrznych i elementów wygłuszenia. Polska spółka amerykańskiego koncernu została zarejestrowana w 2006 i obecnie jest wyposażona w kapitał na poziomie 1.5 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2