reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 listopada 2008

Molex przenosi produkcję z Francji do Europy Wschodniej

Producent konektorów Molex Automotive SARL zamyka jedną ze swoich fabryk we Francji i przenosi produkcję do Europy Wschodniej.
Molex Automotive SARL, spółka zależna amerykańskiego koncernu Molex Inc., planuje zamknąć zakład w Villemur-sur-Tarn (Francja) i zwolnić 300 osób. Jak poinformował Le Monde, produkcja ma być przeniesiona na Słowację.

W Polsce koncern Molex ma zakład produkcyjny w Rokitkach koło Tczewa (województwo pomorskie). W niedawno opublikowanych rankingu największych producentów konektorów, koncern Molex zajmuje drugie miejsce (sprzedaż w roku 2007 osiągnęła poziom 3.2 mld USD), zaraz po Tyco Electronics (sprzedaż na poziomie 8.1 mld USD). Molex zajmuje natomiast pierwsze miejsce w sprzedaży konektorów dla potrzeb elektroniki użytkowej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1