reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zdjęcie: Grupa MAN Przemysł elektroniczny | 06 listopada 2008

MAN zwolni przeszło jedną czwartą załogi w Niepołomicach

PAP informuje, iż niemiecki koncern MAN zwolni do końca roku 150 spośród 550 pracowników, zatrudnionych w fabryce w Niepołomicach koło Krakowa. Koncern MAN otworzył zakład pod koniec zeszłego roku i wydał na inwestycję 92 mln euro. Zatrudnienie miało znaleźć w nim docelowo około 650 osób.
Firma redukcję załogi i ograniczenie produkcji tłumaczy złą koniunkturą na światowym rynku motoryzacyjnym. Jak poinformowała Katarzyna Syska z biura prasowego firmy MAN w Polsce, zwolnienia zostały uzgodnione ze związkami zawodowymi działającymi w firmie. Osoby odchodzące z pracy dostaną odprawy wyższe od ustawowych. Pracodawca zaproponował im pracę w swoich dwóch innych fabrykach w Polsce: w Starachowicach i Sadach koło Poznania oraz możliwość podjęcia pracy w kilku innych krakowskich firmach.

Zdolności produkcyjne fabryki wynoszą w trybie jednozmianowym ponad 15 tysięcy sztuk pojazdów rocznie. Zakład w Niepołomicach to końcowa montownia produkującą głównie pojazdy ciężarowe TGA Worldwide o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 16 ton, przeznaczone na rynki Europy środkowo-wschodniej oraz Federacji Rosyjskiej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2