reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2008

Tylko w październiku 2008 firmy elektroniczne zapowiedziały utratę ponad 9 000 miejsc pracy

Nieomal codziennie informujemy o zamknięciu zakładu lub zwolnieniu pracowników. Koniec drugiego miesiąca naszej działalności w Polsce skłonił nas do podsumowania tych doniesień.
W ciągu października 2008 firmy, związane z przemysłem elektronicznym, ogłosiły redukcje personelu o 9 045 osób. Największy wpływ na tę statystykę miały zapowiedzi dwóch amerykańskich koncernów, Motoroli, która ogłosiła plan redukcji o 3.000 osób oraz Micron, zamierzającego zmniejszyć w ciągu dwóch lat zatrudnienie o około 10-15% (około 2.850 osób).

Początek obecnego miesiąca również nie przyniósł dobrych wiadomości: 1 listopada zamieściliśmy informację dotyczącą zwolnień z zakładu Dell w Limerick w Irlandii (700 osób).

Fala zwolnień nie dotyczy jedynie największych firm branży. Poza Motorola i Micron redukcje personelu zapowiedziało 21 innych firm z całej Europy. Łącznie pracę ma w nich utracić 3.200 osób. Należy podkreślić, iż w największym stopniu zwolnienia dotyczą Europy Zachodniej oraz Skandynawii (odpowiednio 2.149 oraz 888 etatów), w najmniejszym Europy Wschodniej, której w październiku dotyczyły jedynie dwie tego typu wiadomości (158 osób).

Poniższy wykres przedstawia strukturę geograficzną zapowiedzianych zwolnień z wyłączeniem Motoroli i Micron.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1