reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 października 2008

Przedstawiamy czterech potencjalnych inwestorów Lumel SA

Ministerstwo Skarbu Państwa podało informację, iż na zaproszenie do rokowań w sprawie nabycia kontrolnego pakietu akcji Lumel SA odpowiedziały cztery firmy.
Przetarg na sprzedaż 85% akcji Lumel SA MSP ogłosiło na początku września. Lumel jest czołowym polskim producentem automatyki przemysłowej, świadczy również usługi EMS. Potencjalnymi inwestorami są cztery firmy:

Relpol SA
Polski producent komponentów elektronicznych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma odnotowała w I półroczu 2008 spadek przychodów o około 10% w stosunku do roku poprzedniego oraz znacznie słabsze wyniki. Niemniej jednak, na koncie firmy na koniec półrocza znajdowało się 39 mln zł płynnych środków, pozyskanych z niedawnej emisji kapitału. Firma zapowiadała też rozbudowę grupy kapitałowej.

Tar Heel Capital
Spółka zarządzająca funduszami venture capital. Partnerem Zarządzającym Funduszu jest Grzegorz J. Bielowicki, który wspólnie z grupą prywatnych inwestorów, głównie ze Stanów Zjednoczonych, jest też jego założycielem. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej firmy, Tar Heel Capital inwestuje wyłącznie w polskie przedsiębiorstwa, aby umożliwić im restrukturyzację i dalszy dynamiczny rozwój, a docelowo sprzedaż inwestorom strategicznym lub na giełdzie.

Nitrex Metal GmbH
Oferent jest częścią kanadyjskiej grupy Nitrex, specjalizującej się w technologiach używanych w procesach cieplnej obróbki metali. Technologie koncernu są stosowane przez odbiorców w takich przemysłach jak mechanika precyzyjna, obróbka aluminium, przemysł motoryzacyjny, pneumatyka, obróbka tworzyw sztucznych i wiele innych.

Prettl Management Services GmbH
Spółka jest częścią niemieckiego koncernu Prettl, specjalizującego się w produktach dla motoryzacji (wiązki elektryczne, obróbka metalowa, elektronika itp.), produktach przeznaczonym na rynek konsumencki (napędy do bram, generatory prądu), usługami EMS oraz sterownikach do użytku domowego. Koncern zatrudnia 5.000 osób i posiada 25 lokalizacji w 12 krajach. Obroty koncernu za rok 2007 wyniosły 485 mln euro.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1