reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 grudnia 2009

Koncern LG tnie plany inwestycyjne w Kobierzycach

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza zamieściła artykuł ‘Kryzys dopadł LG - zwijają fabryki w Kobierzycach’. Informuje w nim, iż koreański koncern ogranicza planowane inwestycje o 700 mln zł oraz planuje mniejsze o 4.000 osób docelowe zatrudnienie.
W Kobierzycach znajdują się zakłady LG Electronics oraz LG Display. LG zobowiązało się, że wspólnie z kooperantami zainwestuje 2.6 mld zł i zatrudni 9.658 osób. Jednak, w świetle obecnego kryzysu gospodarczego, LG zwróciło się do polskiego rządu o zgodę na ograniczenie inwestycji. Obecne plany koncernu to 1.9 mld zł inwestycji i docelowe zatrudnienie na poziomie 5.632 pracowników. W związku z tą sytuacją, polski rząd zmniejszył poziom wsparcia inwestycji z planowanych 219 do 120 mln zł.

’LG ma obowiązek utrzymać obecne zatrudnienie przez pięć lat’ mówi na łamach GW Iwona Dżygała, rzecznik Ministerstwa Gospodarki.

W efekcie, LG nie planuje żadnych zwolnień, co potwierdzają przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która współpracuje z zagranicznymi inwestorami oraz Urzędu Pracy. Wręcz przeciwnie, Mariusz Tarant z LG Display deklaruje nawet zwiększenie zatrudnienia: ‘Przygotowywane są nowe linie produkcyjne. Na początku przyszłego roku planujemy zatrudnić około 500 osób.'

GW cytuje również interesującą wypowiedź Tadeusza Zielińskiego z Wydziału Polityki Regionalnej, Badań i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy: ‘LG miałoby kłopoty ze znalezieniem w okolicach Wrocławia dalszych 4.000 pracowników. 30% bezrobotnych zarejestrowanych na Dolnym Śląsku to ludzie z niskimi kwalifikacjami. LG było dla nich szansą na zatrudnienie. Jednak koncern spenetrował już lokalny rynek i teraz musiałby szukać pracowników w miejscowościach odległych od zakładów w Kobierzycach.’

Żródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1