reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 11 grudnia 2009

Kasy fiskalne dla prawników i lekarzy najwcześniej od 2011 roku.

Gazeta Prawna informuje, iż obecne przepisy o stosowaniu kas fiskalnych zostaną przedłużone na 2010 rok. Żadna nowa grupa podatników nie będzie musiała stosować urządzeń fiskalnych. Dopiero w kwietniu 2010 roku resort finansów przedstawi nowy projekt, który zmieni tę sytuację.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowego rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. W świetle zapisów dokumentu, żadna nowa grupa podatników nie zostanie objęta obowiązkiem stosowania kas fiskalnych, a co za tym idzie, lekarze i prawnicy nie zostaną objęci obowiązkiem ich stosowanie w roku 2010, tak jak się spodziewano wcześniej.

‘Niemal pół roku zajął nam proces legislacyjny zmiany ustawy o VAT. Nie było mowy, aby teraz wprowadzać poważniejsze modyfikacje w samym rozporządzeniu. Nie możemy zaskakiwać podatników’ mówi na łamach Gazety Prawnej Maciej Grabowski z Ministerstwa Finansów. Wstrzymanie się od objęcia obowiązkiem nowych grup zawodowych ma dać producentom kas czas na opracowanie ich wersji, dostosowanych do specyfiki branży.

‘Chcielibyśmy pod koniec I kwartału 2010 r. przedstawić projekt nowego rozporządzenia, które zawęzi zakres zwolnień ze stosowania kas. Chcemy objąć obowiązkiem stosowania tych urządzeń jak najszerszą grupę podatników’ kontynuuje Maciej Grabowski.

Źródło: Gazeta Prawna

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1