reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2009

Leoni ostatecznie zamyka zakład w Ostrzeszowie

Leoni AG, producent systemów okablowania dla branży samochodowej i innych gałęzi przemysłu, ostatecznie zamyka swój zakład w Ostrzeszowie.
Około 500 pracowników ma być stopniowo zwalnianych do końca przyszłego roku.

W firmie pracowało jeszcze niedawno 1650 osób. Powodem pierwszych redukcji w ubiegłym i tym roku był mniejszy popyt, związany z kryzysem w branży samochodowej.

’Koncern jest zmuszony zakończyć swoją współpracę z miejscowym zakładem ze względu na spadek popytu i rosnącą presję na obniżkę kosztów w branży samochodowej, w połączeniu z porównywalnie wysokimi kosztami personalnymi zakładu’ poinformował PAP Sven Schmidt z centrali Leoni w Norymberdze.

W swoim oświadczeniu prasowym podkreślił, że ze względu na zmienione warunki gospodarcze, Leoni nie jest w stanie produkować na konkurencyjnych warunkach w ostrzeszowskim oddziale.

’Aby stworzyć ponownie bazę przemysłową przynoszącą zysk, produkcja musi zostać przeniesiona do zakładów w koncernie Leoni, które mają niższe koszty’ pisze Schmidt. Zapowiedział, że pełne zamknięcie zakładu w Ostrzeszowie nastąpi 31 grudnia 2010 r.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2