reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nexteer Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2018

Nexteer Automotive wybuduje nowy zakład w Maroku

Koncern Nexteer Automotive - mający swoje zakłady również w Polsce - ogłosił budowę nowej fabryki w Kenitrze, w Maroku.
Na początek Nexteer będzie korzystać z zakładu do produkcji układów kierowniczych ze wspomaganiem elektrycznym z pojedynczym zębnikiem (Single-Pinion Assist Electric Power Steering, SPEPS), a następnie planuje rozszerzyć ofertę o produkty z dziedziny układów napędowych. W przygotowaniach do rozpoczęcia produkcji będzie uczestniczył zespół inżynierów z Polski - specjaliści z polskich fabryk koncernu oraz Europejskiego Centrum Technicznego Nexteer znajdującego się w Tychach.

Nowy zakład o powierzchni 18 000 m kw. będzie pierwszą placówką spółki w Afryce, a jego otwarcie zaplanowano na koniec marca 2018 roku. Po rozpoczęciu produkcji w 2019 roku będzie to 25. zakład wśród rozmieszczonych na całym świecie fabryk produkcyjnych spółki.

Władze firmy podkreślają, iż wraz z rozwojem w Afryce, Nexteer kontynuuje budowanie swoich globalnych mocy produkcyjnych i dostosowuje się do lokalizacji zakładów swoich klientów. Pozwala to na zwiększenie wydajność, skrócenie czasu reakcji i wzmacnia relacje ze swoimi klientami, globalnymi producentami samochodów.

Przedstawiciele Nexteer podpisali protokół uzgodnień z władzami Maroka w celu potwierdzenia swoich planów inwestycyjnych w lipcu 2017 roku. Następnie, 11 grudnia 2017 roku, w Casablance w Maroku podpisano oficjalną umowę pomiędzy Jego Wysokością Królem Mohammedem VI oraz marokańskimi urzędnikami państwowymi a przedstawicielami Nexteer Automotive.

– Kluczowe czynniki wyróżniające Nexteer to między innymi nasza globalna sieć zakładów produkcyjnych oraz zdolność do wytwarzania wysokiej jakości, kluczowych dla bezpieczeństwa układów kierowniczych i napędowych. Budując nowy zakład w Maroku dostosowujemy się strategicznie do potrzeb naszych klientów z całego świata. Ta lokalizacja umożliwi nam również zwiększenie zasięgu geograficznego naszych działań operacyjnych, zarówno w Afryce jak i w Europie. Doceniamy także gotowość władz Maroka do współpracy oraz ich plany rozwoju infrastruktury – powiedział Hervé Boyer, wiceprezes i dyrektor operacyjny na region Europy i Ameryki Południowej w Nexteer.


© Nexteer

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2