reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© artcp5 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2018

PZ Cormay rozważa różne warianty finansowania

Jedną z możliwości jest prywatna emisja akcji przy wykorzystaniu kapitału docelowego. Środki miałby trafić na dokończenie projektów strategicznych.
W opinii zarządu emisja akcji to jeden ze sposobów na pozyskanie funduszy. Rozważane są też inne możliwości finansowania. Wariant związany z podwyższeniem kapitału będzie poddany dalszej analizie, m. in. w zakresie zmiany statutu, określenia inwestorów, do których skierowana może być oferta, a także proponowanych parametrów emisji. Ostateczna decyzja miałaby zapaść w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Zarząd rozważa także scenariusz, w którym nowa emisja akcji mogłaby służyć finansowaniu delistingu Orphee. Po ubiegłorocznym przeprowadzeniu oferty publicznej skierowanej do akcjonariuszy wymienionej spółki, Cormay dysponuje udziałem w Orphee na poziomie 89,6% (razem z akcjami własnymi należącymi do Orphee). Innym z rozważanych celów emisji jest ewentualna realizacja programu motywacyjnego dla kadry menedżerskiej.

Strategicznym celem dla Cormaya jest komercjalizacja kluczowych dla przyszłości grupy analizatorów. Na początku roku spółka poinformowała, że w przypadku Equisse zainstalowano dwa pierwsze urządzenia w zewnętrznych laboratoriach w Polsce. Dwie kolejne sztuki mają być zainstalowane do końca lutego tego roku. Celem jest przetestowanie aparatów w zaprzyjaźnionych laboratoriach o różnym charakterze działalności i sposobie organizacji pracy. Jednocześnie Cormay poinformował, że od sierpnia 2017 roku trwają prace nad modyfikacjami rozwiązań technicznych zastosowanych w aparacie. Ma to pozwolić na obniżenie kosztu produkcji analizatora Equisse, a efekty tych prac mają być widoczne (w sprzedaży) w I półroczu 2019 r. Pod koniec grudnia ubiegłego roku aparat Equisse zarejestrowano w Szwajcarii (SwissMedic). Rejestracja pod marką Orphee umożliwia oferowanie aparatu Equisse dystrybutorom tej spółki.

W przypadku aparatu Hermes Senior trwają prace nad poprawą otrzymywanych wyników analitycznych. Wdrażane są modyfikacje i oprogramowanie. Uzyskanie poprawnych rezultatów badań analitycznych będzie oznaczało, że walidacja wewnętrzna może rozpocząć się w I kwartale 2018 r. Przy takim założeniu rejestracja aparatu Hermes Senior w URPL (Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych) byłaby możliwa w II kwartale 2018 r. Kolejnym etapem prac mają być testy analizatorów w zaprzyjaźnionych laboratoriach oraz rejestracja pod marką Orphee w Szwajcarii.

W ciągu ostatniego tygodnia akcje Cormaya zyskały ponad 6%.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1