reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 21 lutego 2018

Samsung tnie produkcję ekranów OLED

Samsung zadecydował o zmniejszeniu produkcji ekranów OLED, ponieważ Apple ograniczyło dostawy iPhone’ów X w związku ze słabym popytem na te smartfony.
Aktualnie Samsung Display w ciągu pierwszego kwartału 2018 roku zamierza wyprodukować wyświetlacze OLED do 20 mln sztuk iPhone’ów lub mniej w swojej fabryce w South Chungcheong. Pierwotne założenia mówiły o 45-50 mln sztuk. Firma nie podjęła jeszcze decyzji co do planów produkcyjnych na drugi kwartał, ale możliwe są dalsze cięcia – informuje japońska agencja Nikkei.

Nowe cele oznaczają redukcję produkcji do 60% tego, co zakładano początkowo, a jeśli weźmie się pod uwagę zakład wytwarzający komponenty dla firmy Apple, redukcja może sięgnąć 50%. Samsung szuka więc innych klientów, m.in. pośród chińskich firm, aby wypełnić miejsce brakujących zleceń.

Źródło: Nikkei

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1