reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vinnstock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 lutego 2018

Scanfil: 2017 rok pod znakiem inwestycji i dobrych wyników

Scanfil opublikował wyniki finansowe za 2017 rok. Dzięki zwiększonej sprzedaży i usprawnieniu struktury kosztów udało się osiągnąć wysoką marzę operacyjną - informuje firma. W komunikacie jest też miejsce poświęcone polskim zakładom Scanfila.
- Rok zakończył się silnym, czwartym kwartałem. Duży popyt ze strony klientów zapewnił nam wzrost przychodów w tym okresie o 18% r/r oraz wzrost zysku operacyjnego – skomentował Petteri Jokitalo, CEO Scanfil.

Scanfil zwiększył obroty za 2017 rok o 4,3%, do 529,9 mln EUR (508 mln EUR w 2016 roku). Zysk operacyjny wyniósł 31,3 mln EUR, a zysk netto 25,8 mln EUR.

- Zrobiliśmy duże postępy w realizacji naszej strategii. W pierwszej połowie ubiegłego roku sfinalizowaliśmy optymalizację naszej sieci fabryk. W 2017 roku nasze nakłady inwestycyjne były rekordowo wysokie: w grudniu zakończyliśmy rozbudowę fabryki w Sieradzu, co oznacza praktycznie podwojenie dostępnej tam przestrzeni.

Kupiliśmy też i uruchomiliśmy nowe linie SMT w fabrykach w Suzhou, Sieradzu i Malmö. W Mysłowicach zainwestowaliśmy w rozwój mocy produkcyjnych (elementy metalowe).

Zrealizowane inwestycje były zaplanowane w oparciu o widoczne, pozytywne perspektywy popytu na nasze usługi i zapewnią nam możliwości przyszłego wzrostu. Jesteśmy w dobrym punkcie wyjściowym jeśli chodzi o 2018 rok –
powiedział Petteri Jokitalo.Fiński EMS przedstawił też prognozy na 2018 rok, według których przychód ma wynieść 530-570 mln EUR, a zysk operacyjny 33-37 mln EUR. W perspektywie długoterminowej Scanfil będzie dążył do osiągnięcia 600 mln EUR obrotów i 7% zysku operacyjnego do 2020 roku poprzez wzrost organiczny.

© Scanfil

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1