reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wrangler dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2018

ABB podsumowuje 2017 rok

W ubiegłym roku zysk netto ABB wzrósł o 17% do 2,21 mld USD, natomiast przychody firmy zwiększyły się o 1% do 34,3 mln USD.
Wśród ważniejszych wydarzeń minionego roku ABB wymienia sprzedaż biznesu kabli wysokiego napięcia oraz utworzenie dwóch spółek z kapitałem mieszanym, zajmujących się działalnością w obszarze EPC. Trwa też proces zmiany modelu biznesowego w Dywizjach Produktów i Systemów Energetyki, Robotyki i Systemów Napędowych oraz Automatyki Przemysłowej

- W roku 2017, który był dla nas rokiem przejściowym, usprawniliśmy i wzmocniliśmy ABB. Obecnie nasze wiodące na rynku portfolio rozwiązań cyfrowych dla klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury oparte jest na dwóch wartościach: dostarczanie elektryczności z dowolnej elektrowni do dowolnego gniazda oraz automatyzowanie przemysłu od momentu wydobycia surowca do produktu finalnego – powiedział prezes zarządu Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. – Ogromna w swojej skali transformacja, jaką przeszła ABB, miała także negatywny wpływ na nasze wyniki finansowe. Dzięki naszym działaniom, mającym na celu zmianę środka ciężkości, poprawiliśmy konkurencyjność, skupiliśmy się na segmentach o większym potencjale i zminimalizowaliśmy ryzyko.


– Przez cztery kwartały z rzędu notowaliśmy wzrosty w zamówieniach podstawowych – dodał Spiesshofer. – Tempo, jakie osiągnęliśmy w 2017 roku oraz coraz lepsza sytuacja na globalnych rynkach stwarzają nam możliwości generowania zyskownego wzrostu. Dzisiejsza propozycja, aby dziewiąty raz z rzędu podnieść dywidendy na akcję, pokazuje, że z optymizmem patrzymy w przyszłość.© ABB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2