reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 lutego 2018

Qualcomm odrzucił ofertę Broadcomu

121 mld USD okazało się niewystarczającą kwotą – Qualcomm ponownie odrzucił ofertę przejęcia firmy Broadcom.
Qualcomm zaproponował natomiast rywalowi spotkanie, na którym firmy będą mogły przedyskutować ofertę, która zdaniem Qualcommu jest nadal za niska i nie uwzględnia ryzyka dotyczącego zawarcia transakcji związanego z przeszkodami regulacyjnymi. W liście skierowanym do CEO Broadcomu, Hocka Tana, Qualcomm zwaraca też uwagę na nieuwzględnienie w ofercie planowanego przejęcia NXP, oczekiwanego rozwiązania aktualnych sporów licencyjnych oraz wzrostu wartości związanej z rozwojem technologii 5G.

Przypomnijmy: w listopadzie ubiegłego roku Broadcom zaoferował 103 mld USD, ale ta propozycja nie została przyjęta przez amerykańską firmę. W poniedziałek, 5 lutego, Broadcom przedstawił nową ofertę: 82 USD za akcję (60 USD w gotówce, a 22 USD w akcjach Broadcomu), czyli 121 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1