reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 grudnia 2009

Fiat może znacznie ograniczyć produkcję w Polsce

Włoski rząd naciska koncern Fiat, aby ten zwiększył produkcję we Włoszech o 50%. Możliwym sposobem uzyskania tego celu jest znaczne ograniczenie produkcji w Tychach.
Rząd włoski chce, aby Fiat zwiększył produkcje we Włoszech z obecnych 600.000 sztuk do 900.000 sztuk. Z drugiej strony, Fiat potwierdza, iż do połowy 2011 zakończy produkcję aut w fabryce na Sycylii.

Gazeta Wyborcza pisze: ‘Mimo to, zdaniem Marchionne, można spełnić plan władz w Rzymie, które żądają zwiększenia produkcji Fiatów we Włoszech z ok. 600 do 900 tys. sztuk rocznie. Jak? Marchionne nie ujawnił. Według włoskiej prasy wystarczy przenieść z Polski produkcję nowej wersji przebojowego modelu Panda, który w tym roku znajdzie około 270 tys. nabywców. Zakłady Fiata w Tychach w tym roku wyprodukują 600 tys. aut - niemal tyle, co pięć włoskich fabryk koncernu z Turynu’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2