reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2018

Cormay testuje aparat Equisse w laboratoriach

Testy analizatora mogą potrwać do kilku miesięcy. Jak informuje firma, na razie wyniki są zadowalające.
Cormay pracuje nad komercjalizacją kluczowych dla przyszłości grupy analizatorów. W przypadku Equisse zainstalowano dwa pierwsze urządzenia w zewnętrznych laboratoriach w Polsce. Dwie kolejne sztuki mają być zainstalowane do końca lutego tego roku. Celem jest przetestowanie aparatów w zaprzyjaźnionych laboratoriach o różnym charakterze działalności i sposobie organizacji pracy.

- Współpraca z tymi laboratoriami ma pozwolić na potwierdzenie niezawodności pracy oraz dopracowanie interfejsu użytkownika i różnorodnych funkcji analizatora. W efekcie pracy dwóch pierwszych aparatów nie zidentyfikowano krytycznych błędów i osiągnięte do tej pory wyniki są zadowalające. Emitent przewiduje, iż testy w zaprzyjaźnionych laboratoriach potrwają, w zależności od ich przebiegu i efektów do kilku miesięcy – czytamy w raporcie spółki.

Jednocześnie Cormay poinformował, że od sierpnia 2017 roku trwają prace nad modyfikacjami rozwiązań technicznych zastosowanych w aparacie. Ma to pozwolić na obniżenie kosztu produkcji analizatora Equisse, a efekty tych prac mają być widoczne (w sprzedaży) w I półroczu 2019 r. Pod koniec grudnia ubiegłego roku aparat Equisse zarejestrowano w Szwajcarii (SwissMedic). Rejestracja pod marką Orphee umożliwia oferowanie aparatu Equisse dystrybutorom tej spółki. Orphee należy do Grupy Cormay.

W przypadku aparatu Hermes Senior trwają prace nad poprawą otrzymywanych wyników analitycznych. Wdrażane są modyfikacje i oprogramowanie. Uzyskanie poprawnych rezultatów badań analitycznych będzie oznaczało, że walidacja wewnętrzna może rozpocząć się w I kwartale 2018 r. Przy takim założeniu rejestracja aparatu Hermes Senior w URPL (Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych) byłaby możliwa w II kwartale 2018 r. Kolejnym etapem prac mają być testy analizatorów w zaprzyjaźnionych laboratoriach oraz rejestracja pod marką Orphee w Szwajcarii.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1