reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 30 listopada 2017

Bosch zwiększa produkcję we wrocławskiej fabryce

Fabryka Układów Hamulcowych Bosch we Wrocławiu w roku 2016 po raz kolejny odnotowała wzrost produkcji, a także innych istotnych wskaźników w zakresie sprzedaży, zatrudnienia oraz inwestycji – poinformowała firma.
W porównaniu do roku 2015, produkcja zespołów mocy hamowania wzrosła z 2,2 mln do 2,6 mln sztuk. W roku 2017 przewidywany jest kolejny znaczny wzrost produkcji – do 3,8 mln sztuk, natomiast do roku 2019 powinna wynieść około 4,2 mln sztuk rocznie. Powyższe dane nie uwzględniają produkcji na rynek części zamiennych, w której zakład we Wrocławiu jest światowym liderem – czytamy w komunikacie Boscha.

Wraz ze wzrostem produkcji zwiększa się liczba pracowników. W 2016 roku zatrudnienie w zakładzie wzrosło o 30% r/r, a w bieżącym roku zatrudnienie ma wzrosnąć o kolejne 10%.

W ciągu ostatnich trzech lat Fabryka Układów Hamulcowych przeprowadziła szereg nowych uruchomień, przede wszystkim w dwóch grupach produktowych: konwencjonalnych zespołów mocy TR4S oraz montażu iBoostera.

Zespoły mocy hamowania produkowane w fabryce Bosch we Wrocławiu są dostarczane do większości globalnych producentów samochodów, m. in. do BMW, Citroena, Fiata, Forda, Nissana, Opla/GM, Peugeota, Renault, Suzuki czy Toyoty.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem Fabryki Układów Hamulcowych jest iBooster. Jest to autonomiczny zespół mocy hamowania, który funkcjonuje bez konieczności użycia wspomagania próżni, która z kolei jest wytwarzana przez silnik spalinowy (lub pompę próżniową w silniku diesla). Jest to układ, który został stworzony w oparciu o wizję bezwypadkowej jazdy, zsynchronizowany z nowoczesnymi, automatycznymi systemami bezpieczeństwa. Dodatkowo redukuje poziom poboru energii oraz poziom emisji spalin CO2. iBooster może być instalowany w układach z konwencjonalnym silnikiem spalania, ale przede wszystkim w samochodach hybrydowych (HV) oraz eklektycznych (EV). - Produkcja tego urządzenia stanowi dla zakładu we Wrocławiu krok milowy w zakresie budowy nowych kompetencji w zakresie montażu zaawansowanych układów elektronicznych i mechatroniki – podkreśla Bosch.

Od stycznia 2017 roku zakład we Wrocławiu jest globalnym dostawcą tego produktu dla fabryk takich firm, jak Honda, Tesla, VW, Audi, Porsche, GM czy Chrysler-FCA, zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji.

Od 2012 roku w fabryce Układów Hamulcowych Bosch we Wrocławiu prężnie rozwija się dział Badań i Rozwoju. Początkowo dział ten składał się tylko z 5 osób i zajmował się głównie wsparciem produkcji. Obecnie po kilku latach rozbudowy, kilkudziesięciu inżynierów odpowiada za konstrukcję, rozwój i walidację zbiorników płynu hamulcowego dla zespołów mocy.

Źródło: Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1