reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 listopada 2017

Siemens zwolni 6900 osób

Nawet 6900 osób, czyli około 2% światowej kadry, straci pracę w Siemensie. Większość w segmencie Power & Gas.
Siemens zapowiedział realizację planu konsolidacyjnego, który będzie dotyczył dywizji Power & Gas, Power Generation Services oraz Process Industries and Drives. Ma to na celu lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych istniejących zakładów produkcyjnych oraz poprawę efektywności i zwiększenie wiedzy poprzez łączenie zasobów – poinformowała spółka.

Siemens podkreśla, że biznes mocy przechodzi właśnie drastyczne przemiany, a sytuacja na rynku jest niezwykle trudna. Cięcia są niezbędne, by utrzymać konkurencyjność firmy w długim okresie czasu. Siemens zapowiedział zwolnienie 6900 osób, z czego zdecydowana większość, bo aż 6100 osób, pracuje w dziale Power & Gas.

Redukcje bardzo mocno dotkną oddziały Siemensa w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą pracę straci nawet 2600 osób. Planowane jest zamknięcie zakładu w Görlitz (około 720 pracowników) oraz w Lipsku (200 pracowników), natomiast oddziały biznesu Solutions w Offenbach i Erlangen zostaną połączone – to oznacza zwolnienie łącznie 1600 osób. Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie siedziby w Erfurt, rozważane są różne opcje, łącznie ze sprzedażą. Dodatkowo 640 osób straci pracę w Mülheim an der Ruhr, a 300 – w Berlinie.

W pozostałych krajach europejskich Siemens zwolni 1100 osób. Poza Europą – 2500, w tym 1800 pracowników straci pracę w wyniku konsolidacji zakładów produkcyjnych i działów administracji w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1