© platongkoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Złoty medal dla Polaka!

Grzegorz Szymańczuk z firmy G-tronixrework z Pruszcza Gdańskiego, został Mistrzem Europy w lutowaniu, podczas mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2017 w Monachium.

16 listopada był kolejnym dniem Mistrzostw Europy w lutowaniu, które odbywają się podczas największych w Europie targów Elektroniki i Rozwoju Produkcji - Productronica 2017. Udział w mistrzostwach w tym dniu brali zawodnicy z różnych krajów: Rosjii, Wielkiej Brytanii, Francji, Węgier, Niemiec oraz Polski. Polskę podczas Mistrzostw Europy reprezentowało dwóch zawodników. Grzegorz Szymańczuk z firmy G-Tronixrework z Pruszcza Gdańskiego oraz Grzegorz Maliszewski z Mediarecovery z Katowic. Grzegorz Szymańczuk, który zdobył tytuł Mistrza Polski w lutowaniu podczas tegorocznej edycji RENEX Soldering Championship, uzyskał największą ilość punktów. Tym samym zdobył 1. miejsce na podium, stając się Mistrzem Europy w lutowaniu. To kolejny dowód na to, że polska kadra inżynierów to fachowcy i eksperci w branży elektroniki. W dniu 17.11.2017, podczas targów Productronica, odbędą się Mistrzostwa Świata w lutowaniu. Tytuł Mistrza Europy, uzyskany przez Grzegorza, umożliwia mu start w Mistrzostwach Świata. Drugą osobą, która będzie nas reprezentowała w tej kategorii jest Sylwia Murawska z gdańskiej firmy Elhurt. © Renex