reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 listopada 2017

Spółka z Grupy InfoSCAN ma 1,6 mln PLN na prace nad Holterem EKG

cardio.link, spółka zależna firmy telemedycznej InfoSCAN, pozyskała 1,6 mln PLN w ofercie prywatnej na prace nad innowacyjnym Holterem EKG, monitorującym rytm serca.
Holter EKG ma w pierwszym kwartale 2018 r. trafić już do testów w ośrodkach naukowych. Jak podkreśla firma w komunikacie, samo urządzenie wraz z system telemedycznym znacząco skróci czas pracy lekarzy przy opisach EKG, dostarczając dodatkowe funkcjonalności niedostępne dotąd na rynku.

Spółka szacuje, że proces certyfikacji urządzenia zakończy się w pierwszej połowie przyszłego roku, a komercjalizacji na rynku polskim finalnej wersja Holtera EKG rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2018 r. W kolejnym etapie urządzenie zadebiutuje na rynkach zagranicznych.

cardio.link został założony w sierpniu tego roku i działalność operacyjną rozpoczął dwa miesiące temu. Bazuje na doświadczeniach i wcześniejszych pracach InfoSCAN w tym zakresie. Dzięki pozyskanemu kapitałowi projekt zostanie udoskonalony, zoptymalizowany i odświeżony. Równolegle z procesem udoskonalania urządzenia, będą trwały prace nad platformą teleinformatyczną umożliwiającą zarządzanie badaniami przez kliniki oraz lekarzy.

- Doświadczenie zespołu InfoSCAN w zakresie telemetrii pozwoliło na stworzenie fundamentów dla prac nad Holterem EKG. Zasoby Grupy w ostatnich dwóch latach dotąd koncentrowały się na rozwoju naszego flagowego projektu związanego ze zdalną diagnostyką bezdechu sennego i jego ekspansji na rynku USA. Powołanie dedykowanej spółki dla projektu Holter EKG dało nam możliwość na pozyskanie zasobów i dalsze prace nad przedsięwzięciem. Chcemy, aby cardio.link wzbogacił środowisko medyczne o nowe urządzenie do monitoringu pracy serca, zarówno z przewagami po stronie technologicznej, jak i cenowej – mówi Miłosz Jamroży, prezes cardio.link.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1