reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 listopada 2017

Embron przejmuje Qrtech

Embron Group, czyli do niedawna Norautron, podpisał umowę przejęcia 100% udziałów w firmie elektronicznej i software’owej, Qrtech.
Qrtech to szwedzka firma z siedzibą w Gothenburgu, która zatrudnia około 90 osób, a jej przychody za 2017 rok szacowane są na 120 mln SEK. Qrtech dostarcza usługi projektowania (hardware oraz software) oraz produkty dla odbiorców z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, przemysłowej, medycznej, energetycznej oraz automatyki budynkowe.

Embron podkreśla w komunikacie komplementarność oferty Qrtech, która doskonale uzupełni rozwiązania hardware’owe i softwareowe spółek należących do grupy, czyli Hatteland Display, Guardrec oraz Elektronix. Przejęcie jest zatem elementem strategii Embron, zakładającej rozwój w obszarze usług R&D, takich jak tworzenie oprogramowania oraz projektowanie elektroniki.

Embron Group, właściciel firm technologicznych: GuardRED, Hatteland Display, Elektronix i Norautron, na początku listopada tego roku ogłosił zmianę nazwy z Norautron. Embron dostarcza rozwiązania hardware’owe i software’owe pod własną marką, usługi inżynierskie i R&D oraz usługi produkcyjne dla klientów z takich sektorów jak: morski, obronny, motoryzacyjny, bezpieczeństwa, automatyki przemysłowej oraz transportu. Przychody firmy za 2016 roku wyniosły około 1,4 mld NOK, co dało Embronowi pozycję jednej z największych firm technologicznych w Norwegii. Embron ma 15 oddziałów w 9 krajach i zatrudnia około 900 osób. Siedziba firmy w Polsce znajduje się w Zduńskiej Woli.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1