reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IHS Markit Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2017

Komponenty do iPhone’a X kosztują 370 USD

Najdroższe są ekran AMOLED, ale sporo kosztuje także system rozpoznawania twarzy TrueDepth – raportuje firma analityczna IHS Markit.
Inżynierowie IHS Markit zabrali się za rozbiórkę najnowszego modelu smartfona firmy Apple. Według ich wstępnych ustaleń komponenty do wersji A1865, z 64 GB pamięci NAND, kosztują 370,25 USD.

Startowa cena sprzedaży to 999 USD, iPhone X jest więc o 50 USD droższy niż poprzedni najdroższy model iPhone’a – 8 Plus 256 GB. Dla porównania, Samsung Galaxy S8 64 GB sprzedawany jest za około 720 USD, a wycena BOM to 302 USD.

Powiększ
- iPhone X jest jak dotąd najdroższym smartfonem i ma najwyższą cenę spośród sprzedawanych flagowych modeli tych urządzeń w tej klasie, przez co cała branża weszła na zupełnie nowy poziom cenowy – komentuje Andrew Rassweiler, IHS Markit.

- iPhone X to pod względem projektowym największy krok w przód od czasu debiutu smartfona Apple’a w 2007 roku, ale jego architektura jest bardzo podobna do iPhone’a 8 Plus – mówi Rassweiler. - Oba modele mają podobną bazę komponentów, ale X stoi na wyższym poziomie, jeśli chodzi o ekran i system TrueDepth, co przekłada się na wzrost ceny – dodaje ekspert.

Rozpoznawanie twarzy to nowość zapewniona przez system TrueDeph. Kamera na podczerwień wyświetla i analizuje ponad 30 tys. punktów, aby stworzyć precyzyjną mapę ludzkiej twarzy, a następnie zaprzęga do pracy algorytmy uczenia maszynowego. Zestaw komponentów TrueDepth to koszt 16,7 USD.

Najdroższy w nowym iPhone X jest ekran – 110 USD. Sporo kosztuje także procesor aplikacyjny – 27,5 USD, kamery – 35 USD, ale dużo trzeba też zapłacić za obudowę i elementy elektromechaniczne, bo 61 USD.

Więcej informacji na stronie © IHS Markit.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2