reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen Przemysł elektroniczny | 08 listopada 2017

Volkswagen i Google będą pracować nad komputerem kwantowym

Volkswagen chce się rozwijać w nowych dla siebie technologiach i wspólnie z Google planuje trzy projekty badawcze dotyczące komputerów kwantowych.
Wspólne projekty Volkswagena i Google’a mają dotyczyć usprawniania systemów sterowania ruchem, symulacji struktury akumulatorów do samochodów elektrycznych, a także sztucznej inteligencji na potrzeby autonomicznej jazdy.

Jak podkreśla w komunikacie CIO Volkswagena, Martin Hofmann, Volkswagen chce być jedną z pierwszych firm, która zacznie korzystać możliwości kwantowych komputerów, gdy tylko będą one dostępne.

Google ma zapewnić Volkswagenowi dostęp do urządzeń, które działają z wykorzystaniem zasad mechaniki kwantowej. Pozwalają one na efektywniejsze działanie niż konwencjonalne komputery z kodowaniem bitowym.

VW w marcu tego roku rozpoczął w Chinach swój pierwszy projekt z obszaru kwantowego przetwarzania, którego celem jest optymalizacja ruchu 10 tys. taksówek jeżdżących po Pekinie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1