reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2017

12 mln USD dla 3YOURMIND

Berliński start-up, ze spółką we Wrocławiu, zebrał 12 mln USD w rundzie finansowania prowadzonej przez UVC Partners. Firma rozwinie biznes w Stanach Zjednoczonych i wejdzie na rynek azjatycki.
Strategiczni inwestorzy to TRUMPF Venture oraz należący do firmy EOS, dostawcy drukarek 3D, AM Ventures.

3YOURMIND dostarcza rozwiązania informatyczne dla branży druku 3D. Firma ma siedziby w Berlinie, San Francisco i Wrocławiu, a wkrótce ruszy nowe biuro spółki w Nowym Jorku.

Zebrane fundusze będą przeznaczone na rozwój na rynku w Stanach Zjednoczonych, gdzie 3YOURMIND ostatnio rozpoczęło działalność i odniosło pierwsze sukcesy, zdobywając klientów z branży lotniczej i kosmicznej oraz przemysłowej, m.in. GKN. Spółka będzie się także przygotowywać do wejścia na rynek azjatycki oraz pracować nad kolejnymi, innowacyjnymi narzędziami informatycznymi na potrzeby przemysłowego druku 3D. Rynek ten w ocenie analityków ARK Invest, ma się rozwijać w szybkim tempie i w 2020 roku osiągnąć wartość 41 mld USD.

- Widzimy zapotrzebowanie na nasze rozwiązania dla przemysłowego druku 3D ze strony dużych, stabilnych przedsiębiorstw, co potwierdza, że jest to przyszłość nowoczesnej produkcji w Stanach Zjednoczonych, a także na całym świecie – komentuje Aleksander Ciszek, CEO 3YOURMIND.

3YOURMIND zamierza podwoić liczbę pracowników (obecnie zatrudnia 40 osób), przede wszystkim inwestując w działy sprzedaży i IT.

Wśród klientów 3YOURMIND są już takie tuzy, jak Siemens czy Continental, a także inni główni gracze z rynku motoryzacyjnego, lotniczego i kosmicznego oraz przemysłowego, ale również firmy średniej wielkości oraz dostawcy usług druku 3D.

Wrocławscy inżynierowie 3YOURMIND zajmują się rozwiązywaniem technologicznych przeszkód we wdrażaniu druku 3D w produkcji. W oparciu o ich wiedzę i doświadczenie, zespół IT w Berlinie tworzy rozwiązania informatyczne ułatwiające wykorzystaniu druku 3D w produkcji przemysłowej.

Źródło: UVC Ventures, mamstartup.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1