reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 06 listopada 2017

TAURON z 30 rozwiązaniami od start-upów

Dwanaście spółek już prowadzi testy na infrastrukturze TAURONA. Wdrożenia realizowane są w ramach Pilot Makera – programu ukierunkowanego na wprowadzanie innowacyjnych pomysłów start-upów w korporacjach.
Od początku roku w całym programie TAURON przeanalizował blisko 130 rozwiązań przygotowanych przez startupy tj. 46 z pierwszego naboru, 23 z drugiego naboru i 60 z trzeciego naboru. Następnie 30 start-upów rozpoczęło współpracę z TAURONEM nad przygotowaniem rozwiązań będących odpowiedzią na zdefiniowane przez Grupę wyzwania technologiczne. Dwanaście start-upów już prowadzi testy na infrastrukturze TAURONA.

- Zdając sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed energetyką w najbliższych latach, konsekwentnie prowadzimy liczne projekty innowacyjne oraz badawczo-rozwojowe. Jesteśmy otwarci na innowacje generowane przez start-upy, stąd nasze zaangażowanie w program Pilot Maker. Dbając o dopasowanie naszych produktów i usług do realnych potrzeb klientów, chcemy nie tylko dynamizować transfer wiedzy między start-upami a Grupą TAURON, ale co równie ważne budować własne kompetencje we współpracy ze start-upami – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.
Wdrożenia swoich rozwiązań prowadzą już m.in. Advanced Graphene Products z technologią trzykrotnego zwiększenia sprawności ogniw fotowoltaicznych dzięki wykorzystaniu grafenu; iGrid Technology z systemem zdalnego zarządzania sieciami dystrybucyjnymi oraz monitorowania odpływu niskiego napięcia w stacjach transformatorowych; Boneffice z rozwiązaniem, umożliwiającym automatyczne zarządzanie efektywnością bloków energetycznych; Enelion z systemem zarządzającym działalnością ładowarek dla samochodów elektrycznych.

Przykładem dopasowania pomysłu startupu do realnych potrzeb TAURONA jest modyfikacja modelu biznesowego InWill. Początkowy pomysł startupu zakładał współpracę z TAURONEM przy stworzeniu dużej baterii stanowiącej zabezpieczenie dla stacji transformatorowych. Ostatecznie wypracowano nowe zastosowanie dla baterii, która może być wykorzystywana jako przydomowy magazyn energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznych. Taki magazyn pełniłby jednocześnie funkcję zabezpieczającą w przypadku awarii zasilania sieciowego.

- Z blisko 130 start-upów, których pomysły przeanalizowaliśmy w programie Pilot Maker, 30 przygotowuje rozwiązania precyzyjnie zdefiniowanych problemów na całym łańcuchu wartości Grupy, a 12 z nich już testuje swoje projekty w TAURONIE. Kolejne pilotażowe wdrożenia planujemy przeprowadzić w najbliższych miesiącach. Współpracując ze start-upami poszukujemy rozwiązań dla konkretnych problemów, tak aby finalnie uzyskać, zweryfikowane podczas testów produkty i rozwiązania optymalnie dopasowane do potrzeb działalności Grupy TAURON i naszych klientów – mówi Jarosław Broda, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Pilot Maker to program współpracy start-upów z dużymi korporacjami na polskim rynku, ukierunkowany na wdrożenia rozwiązań przygotowanych przez start-upy w dużych przedsiębiorstwach. Przy budowie programu przedstawiono szeroką listę potrzeb na innowacyjne rozwiązania w dziewięciu obszarach obejmujących właściwie cały łańcuch wartości Grupy TAURON.

Program jest realizowany przez techBrainers wraz z partnerem głównym - TAURON Polska Energia SA. Podstawowym założeniem programu Scale Up jest połączenie potencjału start-upów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2