reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Grinn Przemysł elektroniczny | 06 listopada 2017

Polska spółka współpracuje z międzynarodowym koncernem

Sięgając po Eagle Eye NuboCam, pierwszą na świecie kamerę do monitoringu wizyjnego 4G, trzymacie w rękach efekt pracy wrocławskich inżynierów z firmy Grinn.
- Praca nad Nubo była dla nas fantastyczną okazją do pracy w międzynarodowym zespole. Ale Nubo to też najnowsze technologie, czego dowodem mogą być liczne branżowe wyróżnienia, które otrzymał gotowy produkt – mówi Robert Otręba, chief executive officer w firmie Grinn. Kamera, którą tworzyli polscy inżynierowie, działa niezależnie od dostępu do Wi-Fi. Charakteryzuje się wysoką jakością obrazu – do 1080 pikseli i szerokim kątem widzenia 138º. Funkcja wykrywania ruchu sprawia, że w momencie, gdy urządzenie wykryje ruch lub dźwięk wysyła powiadomienie na telefon i rozpoczyna nagrywanie. Zdarzenie można śledzić w czasie rzeczywistym.

Wrocławscy inżynierowie mieli do wykonania sporo zadań przy projekcie Nubo, bo ich praca dotyczyła m.in. opracowania PCB oraz stworzenia firmware’u. Po stronie Grinn było także przeprowadzenie testów EMC i optymalizacja produkcji. Eksperci Grinn podkreślają przy tym szeroki zakres nowoczesnych technologii zastosowanych w kamerze, wliczając w to standardy komunikacji 4G, ZigBee i WiFi, obraz w jakości HD, detekcję ruchu na postawie analizy obrazu oraz czujnik PIR.

- Grinn to profesjonaliści, a współpraca z nimi to gwarancja jakości. Dzięki wysokim kompetencjom i elastyczności wspólnie zrealizowaliśmy nowatorski projekt w obszarze IoT. Na uwagę zasługuje także umiejętność komunikacji zespołu Grinn z ludźmi z różnych obszarów. Jest to niezwykle ważne w projekcie o międzynarodowym charakterze. Połączenie tych elementów pozwoliło nam przygotować produkt odpowiadający na potrzeby użytkowników – taki, który ułatwia im codziennie zadania i daje nowe możliwości. Dlatego wiemy, że Grinn to najlepszy partner w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań – mówi Tijmen Vos, technical director w Eagle Eye Networks.

Kamera powstała jako Panasonic Nubo, ale w czerwcu 2017 roku Eagle Eye Networks ogłosił przejęcie biznesu nadzoru wideo Panasonica i właśnie Nubo. Koncept produktu powstał w 2014 roku. Rok później gotowy był hardware, a w 2016 roku zakończono rozwój oprogramowania i proces certyfikacji.

To jednak nie koniec. – Jeszcze w tym roku będziemy kontynuować projekt, przygotowując Nubo do wejścia na rynek w Stanach Zjednoczonych – mówi Robert Otręba. Prace obejmą doradztwo w przygotowaniu produkcji, dotyczące takich kwestii, jak optymalizacja kosztów, funkcjonalność i jakość urządzenia. Grinn zajmie się również przygotowaniem projektu pod kątem testów automatycznych w zakresie produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2