reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2017

Apple rozstanie się z Qualcommem?

Według nieoficjalnych informacji, Apple pracuje nad urządzeniami, w których nie ma już miejsca na układy scalone Qualcommu. Na decyzji mogły zaważyć spory patentowe firm.
Qualcomm to jeden z najważniejszych dostawców układów scalonych do iPhone’ów i iPadów. Wygląda jednak na to, że nawet już w przyszłym roku na rynku mogą się pojawić urządzenia z logo jabłka, w których zabraknie chipów Qualcommu. Według nieoficjalnych informacji agencji Reutera, Apple testuje sprzęt mobilny, w którym montowane są układy Intela i MediaTek.

Sprawa nie jest oczywiście przesądzona, nowe urządzenia bez układów Qualcommu miałyby wejść do sprzedaży jesienią 2018 roku, a do tego czasu Apple może jeszcze zmienić zadanie.

Qualcomm i Apple toczą batalie patentowe. Jedna z ostatnich odsłon tego sporu to wniosek Qualcommu o zablokowanie sprzedaży i wstrzymanie produkcji iPhone’ów na terenie Chin. Z kolei Apple jeszcze na początku roku oskarżył Qualcomm o wykorzystywanie swojej pozycji na rynku i pobieranie zbyt wysokich opłat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2