reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Przemysł elektroniczny | 23 października 2017

Tesla bliżej fabryki w Chinach

Producent samochodów elektrycznych potwierdził, że prowadzi rozmowy z władzami Szanghaju dotyczące uruchomienia fabryki w tym regionie.
Możliwe, że negocjacje zakończą się jeszcze w tym roku, ale Tesla nie informuje, czy udało się już dojść do porozumienia w sprawie budowy fabryki w Chinach. Gdyby inwestycja doszła do skutku, Tesla byłaby pierwszym zagranicznym producentem samochodów w Chinach, który nie ma lokalnego partnera. Co prawda Tesla musiałaby zapłacić 25% podatek od samochodów produkowanych w strefie wolnego handlu, ale i tak własna fabryka w Chinach pozwoliłaby firmie obniżyć koszty.

Chociaż Chiny wciąż wymagają od firm spoza kraju utworzenia joint venture z lokalnymi przedsiębiorcami, to rozważają zmianę zdania i udzielanie zgody zagranicznym producentom „zielonych” samochodów na uruchamianie własnych fabryk w strefach wolnego handlu. Państwo Środka ma ambitny plan dotyczący rozwoju branży elektrycznych i hybrydowych samochodów, więc mocno interesuje się zwiększeniem produkcji takich aut.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2