reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt Przemysł elektroniczny | 23 października 2017

Szwedzki Northvolt wybrał lokalizację fabryki baterii

Nowoczesna fabryka baterii do samochodów elektrycznych powstanie w szwedzkim Skellefteå, natomiast ośrodek badawczo-rozwojowy w Västerås.
Northvolt jesienią tego roku ogłosił plany budowy najnowocześniejszej i największej w Europie fabryki baterii litowo-jonowych. Budowa ma się rozpocząć w drugiej połowie 2018 roku, a produkcja – w 2020 roku. Pełne moce produkcyjne na poziomie 32 GWh rocznie fabryka ma osiągnąć w 2023 roku.

Northvolt podkreśla, że ma to być najbardziej „zielona” fabryka na świecie, o minimalnym poziomie emisji gazów cieplarnianych i wysokim stopniu recyklingu. Inwestycja szwedzkiej firmy ma być kolejną cegiełką, która przyczyni się do przejścia Europy na energię odnawialną.

W procesie wyboru siedziby Northvolt wziął po uwagę 8 lokalizacji w Szwecji oraz 2 w Finlandii. Optymalnym rozwiązaniem okazało się rozdzielenie działalności na produkcję w Skellefteå oraz badania i rozwój w Västerås. W fabryce ma pracować 2-2,5 tys. osób, natomiast w ośrodku B+R: 300-400 osób.
Partnerem przedsięwzięcia jest firma ABB, która wesprze projekt w zakresie automatyki przemysłowej.


© Northvolt

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1