reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 12 października 2017

Dell przeznaczy miliard dolarów na IoT

Firma Dell Technologies zapowiedziała, rozwój nowych produktów, badania i partnerstwa w zakresie internetu rzeczy (IoT – Internet of Things).
Dell Technologies w ciągu najbliższych trzech lat zamierza przeznaczyć 1 mld USD na inwestycje w produkty, badania i programy partnerstwa w obszarze IoT. Nowy dział IoT firmy Dell będzie pracował nad rozwojem i upowszechnianiem zastosowania urządzeń podłączonych do sieci. Szefem działu IoT będzie Ray O’Farrell, CTO software’owej firmy VMware. Jego zadaniem będzie integracja rozwiązań i technologii IoT oferowanych przez należące do Dell firmy i przygotowanie całościowej oferty dla klientów.

- Internet rzeczy w fundamentalny sposób zmienia styl życia, działalność organizacji i to, jak funkcjonuje świat – powiedział Michael Dell, CEO Dell Technologies.

W skład rodziny Dell Technologies wchodzą Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream i VMware. Firma szuka też obiecujących, młodych spółek technologicznych i inwestuje w nie poprzez Dell Technologies Capital. Uwagę amerykańskiej firmy zwróciły m.in. takie start-upy jak: Graphcore, który zajmuje się rozwojem procesorów następnej generacji do aplikacji AI, FogHorn Systems, dostarczający software dla rozwiązań IoT czy Zingbox, zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa w systemach IoT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1