reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nokia Przemysł elektroniczny | 10 października 2017

Nokia przycina inwestycje w VR

Nokia poinformowała, że wstrzymuje prace nad rozwojem kamery OZO do rzeczywistości wirtualnej. W związku z tym firma może zwolnić 310 osób.
- Można się spodziewać, że ewentualne zwolnienia dotkną do 310 pracowników z około 1090 osób zatrudnionych w Nokia Technologies, przede wszystkim w Finlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii – informuje spółka w komunikacie i dodaje, że rozpoczyna negocjacje ze związkami.

Powodem ograniczenia inwestycji w obszar wirtualnej rzeczywistości jest wolniejszy niż zakładano rozwój rynku VR. Nokia Technologies zamierza bardziej skupić się na biznesie związanym z licencjonowaniem technologii oraz na rozwoju w obszarze cyfrowego zdrowia. - Rozwój kolejnych wersji kamery OZO VR zostanie wstrzymany, przy czym firma będzie nadal wspierać istniejących klientów – czytamy w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2