reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mucella1 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 października 2017

Kongsberg przeniesie część produkcji z Wielkiej Brytanii do Polski

Część produkcji zakładu Kongsberg Automotive w Burton ma być przetransferowana do nowego zakładu firmy w Brześciu Kujawskim.
W listopadzie zeszłego roku Kongsberg Automotive zapowiedział, że zamierza zamknąć 6 fabryk, aby poprawić wydajność i zredukować koszty. Wczoraj firma ogłosiła, że jednym z rozważanych do likwidacji zakładów jest FTS (Fluid Transfer Solutions) Burton w Wielkiej Brytanii, który miałby zakończyć działalność w kwietniu 2018 roku. Fabryka w Burton zatrudnia 52 pracowników, w ubiegłym roku jej przychody wyniosły 2,6 mln EUR.

- Chociaż w ciągu ostatnich 12 miesięcy w fabryce w Burton inwestowano w nowe linie produkcyjne, kluczowi klienci zgłaszają potrzebę przeniesienia ich produkcji do nowych zakładów w Europie Wschodniej – pisze firma w komunikacie.

Kongsberg informuje, że do nowego zakładu w Brześciu Kujawskim miałaby być przeniesiona produkcja dla JLR (Jaguar Land Rover). Część dotychczasowej produkcji oddziału w Burton (dla Aston Martin) zostałaby przetransferowana do innego brytyjskiego zakładu Kongsberg znajdującego się w Leeds.

Budowa fabryki Kongsberg Automotive w Pikutkowie, w gminie Brześć Kujawski, trwa. Produkcja w zakładzie ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Docelowo pracę w zakładzie znajdzie około 1000 osób. Szacowana wartość inwestycji to ok. 150 mln złotych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1