reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ASML Przemysł elektroniczny | 05 października 2017

Chińskie firmy z EUV w 2019 roku

Główni dostawcy układów scalonych z Chin prowadzą już rozmowy z firmą ASML w sprawie kupna sprzętu do produkcji chipów w technologii 7 nm z wykorzystaniem EUV.
Jak poinformował Young-Sun Kim, dyrektor ASML na Chiny, pierwsze urządzenia do produkcji układów scalonych z wykorzystaniem litografii w ekstremalnie dalekim ultrafiolecie (EUV) będą instalowane w chińskich fabrykach w 2019 roku. Można się spodziewać, że po tym, jak główni gracze na rynku chipów wdrożą sprzęt EUV, inni pójdą w ich ślady – dodał Kim. Przedstawiciel ASML ocenia, że w latach 2018-2019 na chińskim rynku mocno wzrośnie popyt na systemy EUV. Do lokalnych producentów układów scalonych dołączą bowiem firmy z innych krajów, które mają swoje fabryki w Państwie Środka.

Na realizację przez ASML zamówienia trzeba jednak sporo poczekać. System EUV składa się z ponad 50 tys. komponentów i czas od potwierdzenia zamówienia do dostawy wynosi około 21 miesięcy.
Obroty ASML na chińskim rynku rosną w szybkim tempie: w 2016 roku wyniosły bowiem 600 mln EUR, a już w pierwszej połowie roku 2017 przekroczyły 400 mln EUR. Firma prognozuje, że kolejne dwa lata będą jeszcze lepsze pod względem wartości sprzedaży w tym kraju.

ASML rozwija więc działalność w Chinach, stawiając między innymi na współpracę z tamtejszymi ośrodkami naukowymi i badawczymi. Firma ma 11 biur sprzedaży w Chinach, zatrudnia około 600 osób, a na początku 2018 roku zamierza w Chengdu otworzyć 12. oddział.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1