reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Leoni Wiązki | 02 października 2017

Leoni otworzyło fabrykę na Ukrainie

Leoni oficjalnie uruchomiło nowy zakład na Ukrainie, niemiecki producent wiązek zamierza docelowo zatrudnić 5 tys. osób.
Nowy zakład produkcyjny znajduje się w Kołomyi, w zachodniej części Ukrainy, oficjalne otwarcie odbyło się w ostatni piątek, 29 września. - Jestem szczęśliwy, że otwieramy tę fabrykę w Kołomyi, co jest pozytywnym znakiem nie tylko odnośnie wzrostu firmy Leoni, ale także rozwoju ukraińskiej gospodarki – powiedział podczas uroczystości Martin Stüttem, członek zarządu Leoni AG, odpowiedzialny za Wiring System Division.

Jak na razie zakończono pierwszy etap inwestycji, który zbudowano w czasie zaledwie 10 miesięcy. Obecnie powierzchnia produkcyjna wynosi około 6,5 tys. m kw., a do roku 2020 wzrośnie do 25 tys. m kw. Łączna kwota inwestycji sięgnie 20 mln EUR.

Jeszcze do końca 2017 roku Leoni zatrudni około 800 osób, a do roku 2021 liczba pracowników wzrośnie do 5 tys.

W nowym zakładzie będą produkowane wiązki dla przemysłu motoryzacyjnego, głównie dla klientów z Europy. Seryjna produkcja rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku.

Na Ukrainie (Stryj) znajduje się już największa fabryka spółki o powierzchni około 44 tys. m kw., w której pracuje 6 700 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1