reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 października 2008

10 liderów branży EMS w roku 2007

W większości przypadków, rok 2007 przyniósł liderom sektora EMS dalszy wzrost obrotów. Niekwestionowanym liderem jest Foxconn, mówi się nawet o ‘efekcie Foxconn’. Niemniej jednak wydaje się, iż niektóre firmy muszą zmierzyć się z poważnymi strategicznymi, operacyjnymi czy finansowymi wyzwaniami.
W roku 2007, dziesięciu największych graczy na rynku EMS odnotowało łączny wzrost na poziomie 19.2%. Należy jednak podkreślić, iż wzrost ten został osiągnięty głównie dzięki olbrzymiemu wzrostowi obrotów Foxconn.
Uwzględniając Foxconn, wzrost obrotów w wartościach bezwzględnych wyniósł 21.5 mld USD (19.2%). Po wyłączeniu obrotów tajwańskiego giganta, wzrost obrotów wynosił już jedynie 6.1 mld USD (8.3%), tak więc Foxconn jest odpowiedzialny za 72% wzrostu w ujęciu wartościowym.

Co więcej, dwaj czołowi dostawcy usług EMS, Sanmina-SCI oraz Celestica, zdają się tracić rynek. Na uwagę zasługuje też silny wzrost obrotów mniejszych konkurentów, firm Venture i Universal Scientific, którym jednak na razie bardzo daleko do światowej czołówki.

Daniel Hawtof, Wiceprezes w firmie analitycznej iSuppli, będący autorem prezentowanych poniżej zestawień, wskazuje na ważną rolę transakcji kapitałowych – takich jak akwizycje, fuzje czy wyjścia z inwestycji – w kształtowaniu obrazu światowego rynku EMS. Zdaniem Pana Hawtof’a, kilka czynników ‘prześladuje’ też rynek EMS; w szczególności są to niskie marże, częste restrukturyzacje działalności, zmiany kadrowe, czy gwałtowne zmiany strategicznych zamierzeń.Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1