reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayUnsplash Przemysł elektroniczny | 07 września 2017

Thales – dwie umowy z polskimi podmiotami

Thales podpisał list intencyjny z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych (ITWL) oraz porozumienie z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi SA (WZE).
Współpraca Thales z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych ma dotyczyć modernizacji śmigłowca Mi-24, natomiast porozumienie z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi SA – produkcji w Polsce krytycznych podzespołów radarów ThalesGround Master 200. Dokumenty podpisano podczas trwającego w Kielcach 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

- Mamy zamiar współpracować wykorzystując polską myśl techniczną, doświadczenia, potencjał naukowy Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych oraz zaplecze techniczne Wojskowych Zakładów Elektronicznych - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w firmie Thales Polska Marcin Czępiński.
W ramach współpracy z instytutem wykorzystane zostaną doświadczenia techniczne ITWL zaimplementowanych na platformie PZL W3 Głuszec. - Chcemy przygotować dla polskiego odbiorcy, Ministerstwa Obrony Narodowej propozycję modernizacji śmigłowca Mi-24. Z naszej strony głównym elementem tej modernizacji będzie system niekierowanych rakiet indukcyjnych kalibru 68 mm. Niekierowanych, ale niezwykle celnych - zaznaczył.

Przypomniał, że w ubiegłym roku Thales podpisał list intencyjny z PGZ i zakładami Mesko dotyczący współpracy przy produkcji tych rakiet. - Mamy nadzieję, że te rakiety będą w przyszłości wykorzystywane przy uzbrojeniu śmigłowca Mi-24 - podkreślił Czępiński.

- To jest dosyć ciekawa inicjatywa o tyle, że jest otwarta. My oferujemy nasz system i zapraszamy wszystkich innych dostawców uzbrojenia komplementarnego z naszym uzbrojeniem by do nas dołączyli. Jak najbardziej zapraszamy również PGZ - dodał.

Umowa z WZE SA stanowi rozwinięcie współpracy między Thales a PGZ, przy wykorzystaniu potencjału i kompetencji wojskowych zakładów w dziedzinie podzespołów elektronicznych i testów anteny. Planowane jest ustanowienie produkcji w WZE podzespołów nadajników wysokiej mocy tzw. „oktopaki” dla radarów sprzedawanych w Polsce. Porozumienie pozwala również włączyć polskie zdolności produkcyjne na potrzeby dostaw radarów poza granicami kraju.

Thales to międzynarodowa grupa dostarczająca systemy i produkty wykorzystywane zarówno w transporcie lądowym, lotnictwie jak i przemyśle obronnym, sektorze bezpieczeństwa oraz kosmonautyce. W Polsce działa od 1992 roku i zatrudnia ponad 280 pracowników.

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych jest instytutem badawczym nadzorowanym przez MON. Misją Instytutu jest naukowo-badawcze wspomaganie eksploatacji techniki lotniczej.

WZE SA, to wiodący podmiot segmentu elektroniki specjalnej PGZ. Firma ma kompetencje w zakresie radiolokacji, rakietowej obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1