reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 30 sierpnia 2017

Sytuacja na rynku pamięci uderzy w podaż smartfonów

Sprzedaż smartfonów osiągnęła w drugim kwartale znaczny wzrost, jednak ograniczona dostępność komponentów, takich jak pamięci flash może wpłynąć negatywnie na dostępność urządzeń w drugiej połowie roku.
Jak stwierdził Anshul Gupta z Gartnera, „Huawei wraz z modelem P10 doświadczyło już problemów związanych z niską dostępnością pamięci flash, a mniejsze, tradycyjne marki, taki jak HTC, LG czy Sony utknęły na pozycji pomiędzy agresywnymi chińskimi producentami, a dominującymi graczami na rynku smartfonów premium - Apple i Samsungiem." Jak twierdzi Gupta, niska podaż na rynku pamięci flash i wyświetlaczy OLED, wraz ze wzrastającymi kosztami tych komponentów, wpłynie na sprzedaż smartfonów z segmentu premium w drugiej połowie bieżącego roku.

Wzrost sprzedaży smartfonów w drugim kwartale względem analogicznego okresu roku poprzedniego wynosi 6,7% i zawdzięczany jest głównie zwiększonemu popytowi na smartfony 4G na rynkach rozwijających się. Podobnie wzrasta także popyt na smartfony z segmentu średniego (w cenach od 150 do 200 dolarów). Sprzedaż smartfonów w Chinach i pozostałych regionach Azji stanowi obecnie odpowiednio 28% i 21% światowego rynku.


Źródło: Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2