reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© komax Przemysł elektroniczny | 23 sierpnia 2017

Komax rozpoczął budowę w Dierikon

Komax przeznaczy 70 mln CHF na nową siedzibę w Dierikon. Oficjalne rozpoczęcie prac budowlanych odbyło się w połowie sierpnia. Firma zamierza także inwestować w Niemczech.
Nowy budynek ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku. Dzięki tej siedzibie Komax zintegruje trzy istniejące w Szwajcarii oddziały w jednej lokalizacji, właśnie w Dierikon.

Przygotowanie projektu trwało niemal trzy lata, ale budowa już ruszyła. Powierzchnia nowej siedziby ma wynieść 20 tys. m kw., budynek będzie przeznaczony na potrzeby produkcyjne i biurowe.

Komax szybko rozwija działalność w Szwajcarii i już w zeszłym roku firma musiała wynająć dodatkowe pomieszczenia w Küssnacht, jako uzupełnienie dotychczasowych siedzib w Dierikon i Rotkreuz. Firma podkreśla w komunikacie, że dzięki jednej, dużej siedzibie, pracownicy będą mogli znowu z łatwością się porozumiewać i nie będzie już potrzeby podróżowania pomiędzy trzema miejscami, co znacznie ułatwi pracę.

Komax poinformował także o planowanych inwestycjach w moce produkcyjne w Niemczech. Komax SLE w Grafenau zostanie rozbudowany, natomiast w Burghaun ma powstać nowy budynek na potrzeby firmy Kabatec, zajmującej się bandażowaniem kabli i wiązek kablowych. Obie inwestycje mają być gotowe do końca 2018 roku. Komax zamierza też jeszcze w tym roku połączyć dwie firmy zajmujące się bandażowaniem kabli – Kabatec i Ondal Tape Procesing – mają one funkcjonować pod nazwą Kabatec.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2