reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Keyssa Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2017

Samsung i Foxconn wpierają start-up oferujący superszybki bezprzewodowy transfer danych

Firma Keyssa opracowała nowatorską technologię bezprzewodowego przesyłu danych pomiędzy urządzeniami z prędkością nawet 1 Gbit/s.
Slogan firmy Keyssa mówi o tym, by pożegnać się ze złączami. Jak podkreślają twórcy nowego rozwiązania do transferu danych, urządzenia się zmieniają i unowocześniają, a złącza pozostają praktycznie bez zmian, przysparzając problemów zarówno projektantom, jak i użytkownikom. Dlatego Keyssa nowatorsko podeszła do tematu, rezygnując z kabli czy Wi-Fi i proponując technologię o nazwie „kiss”, czyli łączność zbliżeniową – wystarczy umieścić urządzenia obok siebie, by umożliwić transfer danych. Osiągane przepływności to nawet 1 Gbit/s, co oznacza, że przesłanie filmu zajmuje dosłownie chwilkę. Transfer odbywa się na częstotliwościach EHF (Extremely Hight Frequencies).

W pomysł amerykańskiego start-upu uwierzyli giganci technologiczni. W zeszłym roku Keyssa i Intel ogłosili opracowanie rozwiązania, które może być stosowane w laptopach „dwa w jednym”, czyli urządzeniach z odłączanym ekranem dotykowym. Kolejnym ważnym krokiem będzie ogłoszona właśnie współpraca z Samsungiem i Foxconnem, której celem jest wdrożenie nowej technologii do smartfonów. „Kiss Connectivity” ma też znaleźć zastosowanie w aplikacjach smart home czy w samochodach. Wsparcia udzielił również Tony Fadell, CEO firmy Nest.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2