reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ifm ecolink Przemysł elektroniczny | 16 sierpnia 2017

ifm ecolink znowu inwestuje w Opolu

Pierwszy inwestor, który zawitał do opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej SSE, buduje już trzeci obiekt produkcyjny w regionie.
Rozpoczyna się budowa kolejnej hali produkcyjnej ifm ecolink. Inwestycja ma kosztować co najmniej 13 mln PLN. Obiekt będzie miał 4 tys. m kw. powierzchni i ma być gotowy jeszcze w tym roku. W nowej hali firma chce zatrudnić co najmniej 50 kolejnych osób. Do tej pory w ifm pracę znalazło już ponad 450 osób.

Firma ifm ecolink rozpoczęła działalność w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2011 r., od zbudowania hali produkcyjnej, w której wytwarzane są okablowanie i czujniki dla automatyki przemysłowej. Od tego czasu niemiecki inwestor zbudował w Opolu i w 2016 roku oddał do użytku Centrum Badań i Rozwoju, gdzie docelowo pracować ma 100 inżynierów, wykształconych głównie przez Politechnikę Opolską. Firma ściśle współpracuje z uczelnią, przekazując jej m.in. sprzęt do kształcenia studentów oraz opracowując z Politechniką nowe produkty.

Źródło: PAIH

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1