reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2017

LUG: rekordowy drugi kwartał

Dobre wyniki II kwartału roku to zasługa przede wszystkim wzrostu skali działalności spółki i realizacji pozyskanych w poprzednich kwartałach kontraktów. Znaczenie mają też zmieniające się trendy rynkowe i upowszechnianie technologii LED – informuje LUG.
W porównaniu do II kwartału 2016 roku spółka poprawiła przychody o 7%, osiągając poziom 33,31 mln zł. Jest to poziom porównywalny z zeszłorocznym wynikiem III kwartału, który jest historycznie lepszy ze względu na etap cyklu inwestycji budowlanych.

W ujęciu narastającym w I półroczu 2017 roku poziom skonsolidowanych przychodów wyniósł 63,78 mln zł, tj. o 19,9 procent więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W samym I kwartale br. firma wypracowała 12,86 mln zł zysku brutto na sprzedaży, przy marży zrealizowanej na poziomie 38,6 procent, czyli o 2,5 punktu procentowego niższej niż w II kwartale 2016 roku.

- Nie udało nam się utrzymać marży powyżej poziomu 39 procent, lecz jestem przekonany, że to sytuacja przejściowa i gdy tylko nasza pozycja na nowych rynkach umocni się, realizowane marże trwale powrócą na unikalne w branży poziomy powyżej 40 procent – pisze prezes zarządu LUG SA, Ryszard Wtorkowski w liście do akcjonariuszy.

W ujęciu narastającym, zysk brutto na sprzedaży wyniósł w I półroczu 2017 r. 24,78 mln zł, o 21,1% więcej niż przed rokiem, przy poziomie marży 38,9 procent. W efekcie w II kwartale roku wynik EBITDA to 2,34 mln zł, co zaowocowało w ujęciu narastającym za I półrocze 2017 roku EBITDA w wysokości 4,28 mln zł.

Zysk netto wyniósł w II kw. 2017 r. 1,30 mln zł i był na poziomie wyższym niż w trzech najlepszych kwartałach ubiegłego roku. W całym I półroczu zysk netto Grupy Kapitałowej LUG SA sięgnął poziomu 2,14 mln zł przy dynamice 311,5 procenta.

Jak podkreśla prezes LUG, w II kwartale 2017 roku firma kontynuowała realizację takich projektów, jak rozbudowa centrum badawczo-produkcyjnego w Nowym Kisielinie, którego uruchomienie planowane jest na IV kwartał br.

LUG pracuje także nad umocnieniem pozycji Grupy na rynkach Ameryki Południowej i rozpoczął już budowę fabryki w Parku technologicznym w Posadas w Argentynie oraz podpisał umowy związane z uruchomieniem spółki LUG Argentina SA. Nowy zakład produkujący oświetlenie LED ma mieć powierzchnię około 1600 m kw. i zaprojektowany jest w sposób umożliwiający modułową rozbudowę.

- Naszą odpowiedzią na trwającą w branży oświetleniowej oraz w obszarze Internet of Things rewolucję technologiczną, było rozpoczęcie w II kwartale 2017 roku realizacji projektu dofinansowanego ze środków UE na opracowanie 40 prototypów nowych opraw oświetleniowych współpracujących z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem – informuje Ryszard Wtorkowski.

Źródło: LUG

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2