reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 09 sierpnia 2017

Sharp mocno zwiększył sprzedaż telewizorów

W drugim kwartale 2017 roku na świecie sprzedano 47,37 mln sztuk telewizorów LCD – informuje WitsView, oddział firmy analitycznej TrendForce.
Wspomniane 47,37 mln sztuk LCD TV oznacza wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego kwartału o 7,6%, ale obniżkę o 5,2% w porównaniu z drugim kwartałem 2016 roku. Główne przyczyny to utrzymywanie się słabej sytuacji na rynku chińskim oraz wzrost cen w kanałach dystrybucyjnych w Ameryce Północnej.

Pierwsze trzy miejsca w rankingu utrzymały firmy Samsung, LG Electronics oraz TCL. Niespodzianką jest nagły skok Sharpa, z 9 na 4 pozycję. Japoński producent niemal podwoił sprzedaż w drugim kwartale 2017 roku, a zasługę przypisuje się tu nowemu właścicielowi – firmie Foxconn.

Oto pierwsza szóstka największych dostawców telewizorów LCD po 2Q2017 według © WitsView


Analitycy WitsView zwracają uwagę, że wzrost cen paneli TV wyhamował w maju i czerwcu, po zwyżkach, które trwały przez ponad rok. Co więcej, światowe moce produkcyjne paneli TV mają w drugiej połowie bieżącego roku stopniowo rosnąć. Markowi producenci telewizorów uważają, że będą w stanie kupować panele po jeszcze niższych cenach. To sytuacja zupełnie różna od tej, jaka miała miejsce w poprzednich latach, gdy markowi dostawcy telewizorów czuli presję do utrzymywania wysokich zapasów, by przygotować się do bardziej wzmożonego popytu w sezonie jesiennym.

Według WitsView mało prawdopodobne jest, by wzrost sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku zrekompensował spadek w pierwszym półroczu, dlatego prognoza na 2017 rok zakłada sprzedaż 214 mln sztuk LCD TV, o 2,3% mniej niż poprzednie szacunki zakładające sprzedaż 219 mln sztuk.

Źródło: WitsView

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2