reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 sierpnia 2017

SolarWorld rozpoczął postępowanie upadłościowe

Trzy miesiące po ogłoszeniu wniosku o upadłość, SolarWorld rozpoczyna postępowanie. Firma prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami.
SolarWorld, największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, mimo wdrożenia programu restrukturyzacyjnego, nie poradził sobie z trudną sytuacją finansową i ogłosił upadłość. Niemiecka spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w maju tego roku, a w zeszłym tygodniu firma rozpoczęła postępowanie w tej sprawie.

Jak donosi portal pv-magazine.com, SolarWorld prowadzi obecnie negocjacje z grupą inwestorów, prawdopodobnie pod przewodnictwem Qatar Foundation, dotyczące krótkoterminowych rozwiązań i ocalenia 450 miejsc pracy w Niemczech. Ale zainteresowany jest także holenderski Prisma Systems, którego dyrektor zarządzający Thomas Bornstein, w rozmowie z pv-magazine potwierdził, że chodzi o ewentualne przejęcie całości SolarWorld.

Horst Piepenburg, syndyk SolarWorld poinformował też, że potencjalnych inwestorów jest jeszcze więcej. Między innymi są firmy skłonne do przejęcia dwóch niemieckich zakładów produkcyjnych SolarWorld zlokalizowanych w Arnstadt i Freibergu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-1