reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2017

Niemieckie konsorcjum powalczy z Teslą

17 niemieckich firm zawiązało konsorcjum, które zrealizuje projekt budowy olbrzymiej fabryki baterii. Nowy zakład ma być konkurencją dla Gigafabryki amerykańskiej firmy Tesla.
Konsorcjum Terra E Holding GmbH niedługo poda informację, gdzie powstanie olbrzymi zakład produkcyjny akumulatorów litowo-jonowych o łącznej energii 34 GWh. Do wyboru jest pięć lokalizacji w Niemczech. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2019 roku, a fabryka ma pracować z pełną mocą w 2028 roku.

Konsorcjum otrzyma wsparcie ze strony niemieckiego rządu w wysokości 5,2 mln EUR. Inwestycja pokazuje, jak niemiecki przemysł przygotowuje się do kolejnej fazy rewolucji w energetyce. - Musimy być lepsi w procesach technologicznych niż konkurencja, wciąż o krok do przodu – mówi Holger Gritzka, CEO Terra. Baterie litowo-jonowe pomogą także w stabilizacji dostaw energii z odnawialnych źródeł energii, czyli wiatraków i farm słonecznych, umożliwiając magazynowanie energii.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2