reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 4designersart dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 sierpnia 2017

Samsung chce rozwijać biznes foundry

Samsung Electronics zamierza w ciągu pięciu lat potroić swoje udziały w rynku kontraktowej produkcji układów scalonych.
Południowokoreański koncern wydzielił biznes foundry w maju tego roku. Samsung zamierza konkurować z TSMC, prawdziwym gigantem na rynku kontraktowej produkcji chipów i znacząco zwiększyć swoje przychody w tym sektorze, poprzez agresywne zdobywanie klientów.

O planach Samsunga opowiedział agencji Reuters szef nowego działu foundry Samsunga, E.S. Jung. Jung stwierdził, że firma w ciągu pięciu lat zamierza uzyskać 25% udziałów w rynku foundry. Samsung chce powalczyć nie tylko o dużych klientów, ale będzie starał się pozyskać zlecenia także mniejszych firm. - Chcemy być silnym numerem 2. na rynku foundry – powiedzieła E.S. Jung.

Jak na razie jednak to TSMC jest niekwestionowanym liderem z 50,6% udziałów w rynku foundry (dane za 2016 rok według firmy IHS). Samsung ma natomiast 7,9%. Do największych graczy należą także GlobalFoundries (9,6%) i UMC (8,1%).

W drugim kwartale bieżącego roku Samsung po raz pierwszy prześcignął Intela i został liderem pod względem sprzedaży półprzewodników.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2