reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zortrax Przemysł elektroniczny | 31 lipca 2017

2,8 mln zł dla Zortraxa

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju postanowiło przyznać olsztyńskiej firmie dofinansowanie, które ma pomóc w opracowaniu nowej drukarki 3D.
Firma Zortrax pracuje nad nową drukarką 3D, która ma pozwolić na przetwarzanie wymagających tworzyw sztucznych, wymaganych w bardziej zaawansowanych aplikacjach, niż standardowe polimery. Drukowane w technologii FFF elementy cechować będzie wyższa odporność termiczna i mechaniczna.

Wartość nowego projektu szacowana jest na 4,3 mln zł, z czego 2,8 mln pochodzić ma od NCBiR, które zdecydowało się dofinansować go w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

- Rynek druku 3D rozwija się niezwykle dynamicznie. Chcemy nadal wyznaczać trendy w segmencie desktopowym i utrzymać stabilne tempo wzrostu, dlatego poszerzamy nasze portfolio produktowe o innowacyjne rozwiązania - stwierdził w wywiadzie dla WNP.pl Rafał Tomasiak, prezes firmy Zortrax. - Jestem przekonany, że projekt, który zostanie przeprowadzony dzięki dofinansowaniu z NCBiR będzie kolejnym kamieniem milowym w historii naszego rozwoju.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1