reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Safe World Technologies Przemysł elektroniczny | 04 lipca 2017

Safe World Technologies zamierza utworzyć centrum B+R w Polsce

Ukraińska firma z powodzeniem rozwija działalność w naszym kraju, czego dowodem są inwestycje i zwiększająca się produkcja, o czym, specjalnie dla everitq.pl, opowiada prezes spółki, Andrii Sylenko.

- Jakie urządzenia do produkcji elektroniki kupiła firma?


Andrii Sylenko, prezes Safe World Technologies: - Safe World Technologies od ponad dwóch lat produkuje lampy LED w podstrefie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zatorze.
Firma regularnie modernizuje park maszynowy, by zapewniać najwyższą jakość produkcji. Tylko w 2017 roku kupiliśmy drukarkę ERSA Versaprint S1 oraz piec rozpływowy ERSA Hotflow 2/20. Reasumując, dzięki ostatnim inwestycjom, dwukrotnie zwiększyliśmy moce produkcyjne zakładu i firma może produkować do 14 tys. lamp LED miesięcznie.

- Czy są planowane kolejne inwestycje?


- Rozwój produkcji wymaga regularnych inwestycji, więc oczywiście, że planujemy kolejne. W najbliższej przyszłości park maszynowy firmy wzbogaci się o dodatkowe urządzenia, m.in. automaty do montażu SMT i urządzenia do produkcji elementów termoplastycznych. Zamierzamy też wprowadzać dalszą automatyzację produkcji, co pozwoli na przyspieszenie produkcji.

To jednak nie wszystko, bo w planach jest budowa nowego centrum badawczo-rozwojowego. Projekt jest już gotowy, jednak sprawa nieco się przeciąga ze względu na konieczność dopełnienia wszelkich formalności urzędowych. W sierpniu powinniśmy kupić działkę i mamy nadzieję, że budowa ruszy na przełomie września i października.

- Czy zatrudnienie w firmie będzie rosnąć?


- Aktualnie w Safe World Technologies pracuje 14 osób, a dwa lata temu zaczynaliśmy z 8 pracownikami. Jeszcze w tym roku zamierzamy podwoić zatrudnienie i będziemy szukać m.in. technologów oraz operatorów maszyn. W 2017 roku ruszamy bowiem z dwoma dużymi projektami. Planujemy uruchomienie nowych linii produktowych, będą to: systemy kontroli dostępu oraz układy kolektorów słonecznych.

- Na jakie rynki przeznaczona jest produkcja Safe World Technologies?


- Produkcja realizowana w polskim zakładzie w Zatorze przeznaczona jest przede wszystkim na rynek ukraiński. Prowadzimy też rozmowy z klientami z Turcji, Gruzji i Niemiec, ale najciekawszym rynkiem dla Safe World Technologies jest Polska, gdzie widzimy olbrzymie zainteresowanie naszymi produktami.

- Dlaczego firma zdecydowała się na inwestycję w Polsce?


- Aktualnie w Polsce panuje bardzo korzystny klimat inwestycyjny. Na naszą decyzję wpływ miały także bardzo dobre warunki zaproponowane przez Krakowski Park Technologiczny, który zarządza Krakowską SSE.

- Dziękuję za rozmowę!Na zdjęciu: Andrii Sylenko, prezes © Safe World Technologies

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2