reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2017

Dell EMC i NVIDIA — nowa umowa strategiczna

Podczas konferencji ISC17 firma Dell EMC poinformowała o zawarciu umowy, która przyczyni się do dalszego rozwoju technologii superkomputerowych.
Dell EMC i NVIDIA rozszerzyły zakres współpracy i podpisały umowę strategiczną dotyczącą wspólnego projektowania nowych produktów i rozwiązań, mających sprostać rosnącym wymaganiom centrów przetwarzania danych. W efekcie powstaną rozwiązania z jeszcze bardziej wydajnymi GPU na potrzeby obliczeń o wysokiej wydajności, analizy danych i sztucznej inteligencji. Ponadto Dell EMC stworzy rozwiązania oparte o architekturę Volta i do końca tego roku wprowadzi je na rynek.

Dell EMC poinformował również, że pracuje z firmą CoolIT Systems nad wprowadzeniem instalowanego fabrycznie wodnego chłodzenia procesorów, które będzie odpowiedzią na dotykające wielu klientów problemy z zasilaniem i chłodzeniem. Nowe rozwiązanie, zaprojektowane i produkowane przez CoolIT Systems, będzie dostępne w wybranych serwerach Dell EMC PowerEdge 14. generacji. Do chłodzenia procesorów użyta zostanie ciepła woda, co wyeliminuje konieczność dodatkowego chłodzenia wody i zmniejszy koszt zużywanej energii nawet o 56% (sprawność energetyczna chłodzenia). To rozwiązanie umożliwia ponadto efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni w szafach rack i instalację nawet o 23% więcej sprzętu.

Dell EMC, część Dell Technologies, umożliwia modernizację, automatyzację i transformację centrów danych przy użyciu infrastruktury konwergentnej, serwerów oraz technologii przechowywania i ochrony danych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1