reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Drutex Przemysł elektroniczny | 28 czerwca 2017

Drutex: interaktywne okno zamiast tabletu i telewizora

Polska firma stworzyła pierwsze inteligentne okno, które poza swoimi standardowymi funkcjami, oferuje możliwość oglądania telewizji, korzystania z internetu i pracy na panelu bezdotykowym.
Drutex, doskonale znany z produkcji stolarki okienno-drzwiowej, opracował SmartWindow, czyli innowacyjny produkt multimedialny, który składa się z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej za kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Samą matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy.

- Najnowszy produkt Drutex to jedna z najważniejszych innowacji w historii spółki, która będzie miała wpływ na postrzeganie okna, już nie tylko jako materiału budowlanego, elementu dekoracyjnego, ale jako narzędzia do pracy czy osobistego asystenta – czytamy w komunikacie.
Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny z danymi multimedialnymi, klawiaturę oraz myszkę. Istnieje również opcja wykorzystania domowej sieci komputerowej, aby podłączyć okno do internetu. Dzięki temu będzie możliwe oglądanie filmów z YouTube, galerii zdjęć czy przeglądanie informacji w popularnych kanałach internetowych podczas codziennych czynności takich jak gotowanie czy oglądanie ulubionych programów i seriali na oknie. Drutex stworzył okno, które zastępuje funkcje telewizji, tabletu czy narzędzia do pracy. To również możliwość wykorzystania wirtualnych żaluzji czy markiz chroniących przed światłem i zaciemniających pomieszczenia dla jeszcze większego komfortu użytkowników – podkreśla firma.

Drutex wyraźnie idzie zatem w stronę inteligentnego budownictwa. SmartWindow jest bowiem kompatybilne z innymi systemami i urządzeniami IoT w domu. Drutex kilka miesięcy temu zaoferował klientom możliwość tworzenia inteligentnych systemów pozwalających na zdalne sterowanie stolarką.

- SmartWindow by Drutex, to krótko mówiąc rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych. Nasze nowe okno oferuje szereg możliwości dla domu, pracy, biura. Nasze najnowsze rozwiązanie wpisuje się w światowe trendy, ale poszerza również ofertę inteligentnych rozwiązań dotychczas oferowanych klientom. A to dopiero początek tego, co przygotowaliśmy dla naszych klientów. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX SA.

Obecnie trwają intensywne prace nad rozwojem rozwiązania w kilku obszarach, które w jeszcze większym stopniu usprawnią korzystanie i poprawią komfort użytkowania inteligentnych urządzeń w domu.

SmartWindow by Drutex jest obecnie wersją koncepcyjną i dostępne będzie w sprzedaży seryjnej już w najbliższej przyszłości – poinformowała firma, nie podając jednak konkretnego terminu.

Źródło: Drutex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2